Stínící technika - Interiérové studio podlah a dveří Olomouc

 • Největší výběr podlah v Olomouci

  Na ploše 250 m2 máte na výběr z více jak 800 typů podlah ve více než 3000 dekorech od více jak 25 výrobců.

  • » Plovoucí podlahy
  • » PVC podlahy
  • » Vinylové podlahy
  • » Koberce
  • » Linolea
  • » Čištění a údržba podlah
  • » Více o podlahách
 • Interiérové a exteriérové dveře

  Na naší prodejně najdete velký výběr interiérových, protipožárních i bezpečnostních dveří vč. zárubní.

  Nabízíme dveře od osmi výrobců, ve 140 typových řadách a více než 1500 modelech.

  Vybírat můžete v povrchu: fólie, CPL (HPL, lamino), dýha, celoskla

  » Více o dveřích

 • Stínící technika

  V naší nabídce najdete také různé typy stínící techniky:

 • Tapety

  Nově vyvzorované vliesové tapety VAVEX:

  • » Tapety se speciální nehořlavou netkanou spodní vrstvou
  • » Jednoduché na tapetování
  • » Stálobarevnost

  Nabízíme také tapety FIONA - 10 kolekcí, 500 různých vzorů.Stínící technika

Vnitřní stínění

Vnitřní žaluzie:

 • horizontální
 • vertikální

Vnitřní látkové rolety

 • horizontální
 • vertikální

Nejrozšířenějším způsobem protisluneční ochrany jsou stále vnitřní žaluzie, jsou totiž použitelné téměř pro všechny typy oken. Výhodou tohoto typu žaluzií je jejich jednoduchost a minimální údržba.

Vnitřní látkové žaluzie v sobě spojují jak clonu proti slunečnímu svitu, tak elegantní dekoraci interiéru, hodí se do bytových i kancelářských prostor, kde nahazují tradiční závěsy a záclony.

Venkovní stínění

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším venkovním stíněním, pomocí naklápění lamel umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení a jako jediná stínící technika dovolují současně větrat a stínit. Po vytažení se lamely schovají za krycí plech nebo jsou uloženy v překladu nad oknem. Ovládané mohou být klikou, šňůrou nebo elektropohonem s možností dálkového ovládání.

Venkovní rolety

Venkovní rolety jsou nejen ochranou před slunečním zářením, ale také před únikem tepla, výrazně totiž zvyšují izolační schopnost oken. Představují vynikající protihlukovou ochranu, chrání okno před povětrnostními vlivy a tím prodlužují jejich životnost. Stejně jako venkovní žaluzie mohou být rolety ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem.

Markýzy

 • výsuvné s kloubovými a teleskopickými rameny
 • kazetové
 • samostatně stojící
 • se sklopnými rameny
 • svislé clony
 • zastínění zimních zahrad, pergoly, zatemňovací clony

Markýzy jsou schopny zastínit větší plochy teras, balkónů nebo prosklených výloh. Ovládat je můžeme ručně nebo motoricky, k jejich řízení je také možno využít automatiku „slunce – vítr – déšť“, která markýzu ovládá při změně intenzity slunečního záření, povětrnostních podmínkách nebo dešťových srážkách.

Čištění a údržba podlah

Návod na ošetřování a čištění koberců

POKYNY PRO ÚDRŽBU KOBERCE

 • Koberec nedeformujeme, při manipulaci a přepravě musí být navinutý, při pokládání a přemisťování ho nelámeme. Koberce pokládejte pouze na rovný a suchý podklad. Jako podklad nedoporučujeme velurové nebo smyčkové koberce, protože by mohlo dojít k jejich zvlnění.
 • Mějte na paměti, že na jednobarevných a světlých kobercích je špína vidět dříve než na kobercích tmavých a vzorovaných.
 • Používejte rohožky ve všech vchodech, aby odstraňovaly špínu a vlhkost. Čistěte rohožky pravidelně, aby ony samy nebyly původcem špíny.
 • Případné špinavé skvrny ihned očistěte!
 • Koberce udržujte pravidelně.

BĚŽNÁ ÚDRŽBA
Běžná každodenní údržba se provádí vysáváním. Koberce vysávejte pravidelně a často, i když se jeví jako čisté. Extrémně namáhaná místa (vstup, chodby) i častěji, zabráníte tím usazení a zatlačení špíny do koberce.

ČÁSTEČNÉ ČIŠTĚNÍ
Na vstupních a výchozích místech je potřebné koberec po čase vyčistit pěnovým čistícím prostředkem, sprejem nebo práškem.
Při použití tekutého prostředku dbejte na správné dávkování. V každém případě vlhkou pěnu ihned a důkladně z koberce vysajte. Tato metoda se doporučuje u nalepených koberců. U volně položených koberců používejte sprej nebo prášek.

PERIODICKÁ ODBORNÁ PÉČE
Koberec typické domácnosti by měl být odborně čištěn každých 12 až 18 měsíců. Když budete nechávat čistit koberec pravidelně, je odstraňování skvrn a jeho každodenní údržba mnohem snadnější.
Nedoporučujeme tzv. mokré čištění, při kterém dochází k nadměrnému (zbytečnému) promáčení, které způsobuje kratší životnost krytiny, navíc při tomto způsobu čištění dochází ke ztrátě impregnačních ochranných látek.

ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ KUSOVÝCH A VLNĚNÝCH KOBERCŮ
Koberce jsou vyráběny moderní všívací technologií, tj. všíváním vlasového materiálu do podkladové tkaniny.

Nové vlněné koberce pouštějí vlas - to je naprosto normální.
Když si koupíte nový koberec, určitě si všimnete, že se z něj určitá část vlasu uvolňuje. Děje se tak proto, že se na povrch dostávají přebytečná vlákna, která v něm zbyla z výroby. Volná vlákna se vyskytují ve všech vlněných kobercích, nicméně po čase sama zmizí. Proces uvolňování můžete také uspíšit pravidelným vysáváním pravidelnými pomalými tahy. Tímto způsobem zbavíte koberec přebytečných vláken velice rychle.
Na běžnou údržbu používejte mechanický kartáč nebo vysavač. Koberec zásadně nevyklepávejte, porušila by se jeho konstrukce.
Na čištění se používají běžně dostupné čistící prostředky na polyamid, polypropylén, vlnu a akryl. Vytvořená suchá pěna se vysaje vysavačem. Sráženlivost po vyčištění je nepatrná a nepřesahuje 5%. Dbejte, aby nedošlo k promáčení koberce, které by mohlo způsobit zvlnění a změnu rozměrů. Po šamponování sušte koberec na rovné ploše. Po vyčištění koberce suchou pěnou doporučujeme nanést na vlasovou vrstvu avivážní prostředek s antistatickým účinkem, který sníží možnost sešlapání.

POKYNY K ÚDRŽBĚ ČISTÍCÍCH ZÓN
Četnost základní údržby čistící zóny vysátím výkonným vysavačem (pokud možno s klepací hlavou) a četnost čištění mokrou cestou lze stanovit až podle zatížení, kterému je zóna vystavena a je velmi individuální. Účinnost a komfortní vzhled čistící zóny mají přímou úměru s údržbou těchto zón.

UPOZORNĚNÍ

 • u způsobu mokrého čištění nepoužívat rotačních kartáčků
 • u celoplošných napínaných koberců nepoužívat mokrého čištění
 • u mokrého čištění používat co nejmenší množství vody
 • zvláště u celoplošných koberců pozor, aby koberec nebyl příliš promočený, mohlo by dojít k separování lepidla nebo poškození osnovy
 • u koberců vlněných, směsí vlny a umělého vlákna nebo přírodního vlákna vždy k čištění využít odbornou firmu, toto platí zvláště pro kusové koberce
 • na celoplošné koberce, které dle požadavku objednatele nebudou celoplošně fixované (lepené) nemůže být poskytnutá záruka

Čištění a údržba podlah

Návod na ošetřování a čištění elastických podlahovin

1. Preventivní opatření
Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čisticích rohoží před vchodem a čisticích zón ve vstupních částech objektů. Tyto čisticí zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.

2. Čištění po pokládce
Nově položenou podlahovou krytinu zbavte všech montážních zbytků a prachu zametením a důkladným vysátím. Vytřete podlahu za pomoci mopu a některého doporučeného čistícího přípravku např. CC-Dr. Schulz, Bona Care, Woca.

3. Běžné čištění
Pro pravidelné odstraňování nečistot použijte přípravky doporučené výrobcem k údržbě, např. CC-Dr.Schutz, Bona Care, Woca a podlahu důkladně vytřete. Používejte dobře vyždímané hadry nebo mopy. Mastné skvrny, rýhy od podpatků a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraňte neředěným roztokem čistícího přípravku. V tomto případě následně očistěte podlahu vlhkým (dobře vyždímaným) hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistícího přípravku.

4. Ošetřování
Vzhledem ke stupni zatížení doporučujeme v určitých časových intervalech základní čištění a ošetření povrchu podlahové krytiny. Ošetřovací cyklus závisí na stupni zatížení a může se orientačně řídit následujícími pokyny:

a) málo zatěžované podlahy (např. v bytových prostorách, kancelářích bez veřejného provozu atd.) podle potřeby každé tři měsíce

b) středně silně zatěžované podlahy (např. v chodbách, na schodech, v kancelářích s veřejným provozem) podle potřeby asi každé 2–3 týdny, silněji zatěžované prostory častěji

c) silně zatěžované podlahy (např. v restauracích, obchodech, obchodních domech, školách a na tanečních parketech) týdně, obzvláště silně zatěžované prostory častěji

Čištění a údržba podlah

Návod na ošetřování a čištění korkových podlah

1. Preventivní opatření
Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čisticích rohoží před vchodem a čisticích zón ve vstupních částech objektů. Tyto čisticí zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.

2. Běžné čištění
Pro pravidelné odstraňování nečistot použijte přípravky doporučené výrobcem k údržbě např. Dr. Schutz nebo Bona Care a podlahu důkladně vytřete. Používejte dobře vyždímané hadry nebo mopy, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Mastné skvrny, rýhy od podpatků a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraňte neředěným roztokem čistícího přípravku. V tomto případě následně očistěte podlahu vlhkým (dobře vyždímaným) hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistícího přípravku.

Ošetřovací cyklus závisí na stupni zatížení a může se orientačně řídit následujícími pokyny:

a) málo zatěžované podlahy (např. v bytových prostorách, kancelářích bez veřejného provozu atd.) podle potřeby každé tři měsíce,

b) středně silně zatěžované podlahy (např. v chodbách, na schodech, v kancelářích s veřejným provozem) podle potřeby asi každé 2–3 týdny, silněji zatěžované prostory častěji,

c) silně zatěžované podlahy (např. v restauracích, obchodech, obchodních domech, školách a na tanečních parketech) týdně, obzvláště silně zatěžované prostory častěji.

4. Všeobecná upozornění
Korkové podlahy by neměly nikdy být delší dobu vlhké nebo mokré, mohlo by totiž dojít ke změnám jejich tvaru (bobtnání) nebo k zašednutí. Při čištění je proto nutno neustále myslet na to, aby bylo prováděno pokud možno suchou cestou (mopem, smetákem nebo vysavačem) nebo pouze vlhkým mopem nebo dobře vyždímaným hadrem, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Nově položenou podlahu v prvních týdnech čistěte pouze nasucho, tzn. zametejte nebo vysávejte. Nohy nábytku podle možnosti opatřete filcovými podložkami a těžké kusy nábytku stěhujte velmi opatrně.

Čištění a údržba podlah

Návod na ošetřování a čištění laminátových a dřevěných podlah

1. Preventivní opatření
Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čisticích rohoží před vchodem a čisticích zón ve vstupních částech objektů. Tyto čisticí zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.

2. Běžné čištění
Pro pravidelné odstraňování nečistot použijte přípravky doporučené výrobcem k údržbě, např. CC-Dr.Schutz, Bona Care, a podlahu důkladně vytřete. Používejte dobře vyždímané hadry nebo mopy, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Mastné skvrny, rýhy od podpatků a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraňte neředěným roztokem čistícího přípravku. V tomto případě následně očistěte podlahu vlhkým (dobře vyždímaným) hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistícího přípravku.

3. Ošetřování
Povrchová úprava na dřevěných podlahách podléhá podle stupně zatížení přirozenému otěru. Proto doporučujeme podlahy pravidelně ošetřovat např. přípravkem Bona Care, WOCA mýdlo na podlahu nebo CC-Dr.Schutz. Tyto polymerové disperze redukují otěr laku, ulehčují běžné denní čištění, oživují staré, opotřebované povrchy a propůjčují podlahám příjemný matný nebo hedvábně lesklý vzhled.

Ošetřovací cyklus závisí na stupni zatížení a může se orientačně řídit následujícími pokyny:

a) málo zatěžované podlahy (např. v bytových prostorách, kancelářích bez veřejného provozu atd.) podle potřeby každé tři měsíce,

b) středně silně zatěžované podlahy (např. v chodbách, na schodech, v kancelářích s veřejným provozem) podle potřeby asi každé 2–3 týdny, silněji zatěžované prostory častěji,

c) silně zatěžované podlahy (např. v restauracích, obchodech, obchodních domech, školách a na tanečních parketech) týdně, obzvláště silně zatěžované prostory častěji.

4. Všeobecná upozornění
Laminátové a dřevěné podlahy by neměly nikdy být delší dobu vlhké nebo mokré, mohlo by totiž dojít ke změnám jejich tvaru (bobtnání) nebo k zašednutí. Při čištění je proto nutno neustále myslet na to, aby bylo prováděno pokud možno suchou cestou (mopem, smetákem nebo vysavačem) nebo pouze vlhkým mopem nebo dobře vyždímaným hadrem, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Nově položené parkety v prvních týdnech čistěte pouze nasucho, tzn. zametejte nebo vysávejte. Nohy nábytku podle možnosti opatřete filcovými podložkami a těžké kusy nábytku stěhujte velmi opatrně. Dřevěná a laminátová podlaha reaguje jako všechny dřevěné stavební díly na okolní podmínky (obzvláště na relativní vlhkost vzduchu) příslušnou změnou. Změna vlhkosti dřeva vede ke smršťování (při nízké vlhkosti) nebo bobtnání (při vysoké vlhkosti), a s tím jsou spojeny příslušné následky (např. tvorba spár). Aby se zamezilo těmto mimořádným změnám, je nutno myslet na to, že relativní vlhkost vzduchu se v prostorách s dřevěnou a laminátovou podlahou musí pohybovat celoročně mezi hodnotami 50 až 65 % při teplotě 20 °C. V případě potřeby je nutno prostor opatřit větracím, topícím nebo zvlhčovacím zařízením. Pokud dojde používáním k opotřebení povrchu dřevěné podlahy, musí být povrch obroušen a znovu provedeno lakování. Na odolnost podlahoviny toto nemá ovšem žádný vliv.
Nezávazná poptávka Naši spokojení zákazníci