Na ploše 250 m2 máte na výběr z více jak 800 typů podlah ve více než 3000 dekorech od více jak 25 výrobců.
- » Plovoucí podlahy
- » PVC podlahy
- » Vinylové podlahy
- » Koberce
- » Linolea
- » Čištění a údržba podlah
- » Více o podlahách
Na ploše 250 m2 máte na výběr z více jak 800 typů podlah ve více než 3000 dekorech od více jak 25 výrobců.
Na naší prodejně najdete velký výběr interiérových, protipožárních i bezpečnostních dveří vč. zárubní.
Nabízíme dveře od osmi výrobců, ve 140 typových řadách a více než 1500 modelech.
Vybírat můžete v povrchu: fólie, CPL (HPL, lamino), dýha, celoskla
Nově vyvzorované vliesové tapety VAVEX:
Nabízíme také tapety FIONA - 10 kolekcí, 500 různých vzorů.
Plovoucí podlahy dělíme do několika kategorií, podle materiálu, použitého jako základ a jako nášlapná vrstva. Kladená volně na podklad, spoj zpravidla zámkový. Podlaha se dá rozebrat a znovu složit. Na přání zákazníka se dá podlaha i lepit k podkladu.
Při výrobě jsou všechny čtyři komponenty laminátové podlahy v jednom kroku slisovány za vysokého tlaku a horka do výchozích desek a po fázi ochlazení naformátovany na požadovaný rozměr a opatřeny zámkem.
PVC podlahy dělíme na homogenní (z jedné vrstvy) a heterogenní (z více vrstev). Dále na bytové a zátěžové. Vyrábějí se v rolích různé šířky. Bytové jsou většinou měkčené heterogenní PVC, kde je spodní vrstva tvořena měkkou pěnou (chemická nebo mechanická). Zátěž PVC je dána tloušťkou nášlapné vrstvy. Heterogenní PVC díky nášlapné vrstvě již nepotřebuje žádnou další speciální údržbu, narozdíl od homogenního, které je zpravidla potřeba po položení ošetřit. Pokládají se buď volně na podklad (malé místnosti s nízkou zátěží) nebo se celoplošně lepí.
Vinylové podlahy jsou PVC podlahy tvořené z dílců. Jsou tvrdší než bytové PVC a opět se dělí podle oblasti použití na bytové a zátěžové. Vinylové podlahy je potřeba vždy celoplošně lepit.
Koberce jsou oblíbenou podlahovinou jak pro bytové účely, tak pro využití v komerčních prostorách. Bytové koberce se vyznačují vysokým komfortem (vyšší vlas, měkký), zátěžové jsou nižší a tvrdší. Kvalitní koberec poznáme podle hustoty vlasu (počet vpichů na 1 cm2) a podle jeho výšky. Celkově se tomu říká "gramáž“ (gramů/m2).
Podle typu dělíme koberce na smyčkové, střižené a vpichované. Pokládají se volně (malé místnosti s nízkou zátěží) nebo se celoplošně lepí.
Linoleum je přírodní homogenní materiál, vynikající především vysokou zátěží. Má antibakteriální povrchovou úpravu. Vyrábí se ve velké škále barev (přírodních i pastelových). Je vhodné zejména pro komerční prostory. Potřebuje pravidelnou údržbu. Vždy se při montáží musí celoplošně lepit. Vyžaduje dokonalou přípravu podkladu.
ÚDRŽBA A PÉČE
Snadná a účinná
Stírání prachovým mopem je rychlý a jednoduchý způsob jak udržet vaši podlahu čistou a bez prachu.
Pravidelné používání prostředků na linolea např. Forbo Monel vytváří dobrou ochranu díky vodou rozpustné vrstvě, která zabraňuje ulpívání špíny na povrchu podlahové krytiny. Tato vrstva může být odstraněna a znovu obnovena při následujícím periodickém čištění.
Běžné čištění
Setřete prachovým mopem a prachovou utěrkou nebo podlahu vysajte.
Odstraňte skvrny pomocí prostředku určeného na linolea a mopu.
Periodické čištění
Setřete prachovým mopem a prachovou utěrkou nebo podlahu vysajte.
Vyčistěte podlahu prostředkem určeným na linolea a mopem (např.0.25 l Monel / 10 l voda)
Nechte podlahu uschnout.
Příležitostná údržba
I když v rezidenčních podmínkách se to neočekává, intenzitní používání může podlahu opotřebit.
Původní vzhled může být obnoven následujícím způsobem:
POKYNY PRO ÚDRŽBU KOBERCE
BĚŽNÁ ÚDRŽBA
Běžná každodenní údržba se provádí vysáváním. Koberce vysávejte pravidelně a často, i když se jeví jako čisté. Extrémně namáhaná místa (vstup, chodby) i častěji, zabráníte tím usazení a zatlačení špíny do koberce.
ČÁSTEČNÉ ČIŠTĚNÍ
Na vstupních a výchozích místech je potřebné koberec po čase vyčistit pěnovým čistícím prostředkem, sprejem nebo práškem.
Při použití tekutého prostředku dbejte na správné dávkování. V každém případě vlhkou pěnu ihned a důkladně z koberce vysajte. Tato metoda se doporučuje u nalepených koberců. U volně položených koberců používejte sprej nebo prášek.
PERIODICKÁ ODBORNÁ PÉČE
Koberec typické domácnosti by měl být odborně čištěn každých 12 až 18 měsíců. Když budete nechávat čistit koberec pravidelně, je odstraňování skvrn a jeho každodenní údržba mnohem snadnější.
Nedoporučujeme tzv. mokré čištění, při kterém dochází k nadměrnému (zbytečnému) promáčení, které způsobuje kratší životnost krytiny, navíc při tomto způsobu čištění dochází ke ztrátě impregnačních ochranných látek.
ÚDRŽBA A ČIŠTĚNÍ KUSOVÝCH A VLNĚNÝCH KOBERCŮ
Koberce jsou vyráběny moderní všívací technologií, tj. všíváním vlasového materiálu do podkladové tkaniny.
Nové vlněné koberce pouštějí vlas - to je naprosto normální.
Když si koupíte nový koberec, určitě si všimnete, že se z něj určitá část vlasu uvolňuje. Děje se tak proto, že se na povrch dostávají přebytečná vlákna, která v něm zbyla z výroby. Volná vlákna se vyskytují ve všech vlněných kobercích, nicméně po čase sama zmizí. Proces uvolňování můžete také uspíšit pravidelným vysáváním pravidelnými pomalými tahy. Tímto způsobem zbavíte koberec přebytečných vláken velice rychle.
Na běžnou údržbu používejte mechanický kartáč nebo vysavač. Koberec zásadně nevyklepávejte, porušila by se jeho konstrukce.
Na čištění se používají běžně dostupné čistící prostředky na polyamid, polypropylén, vlnu a akryl. Vytvořená suchá pěna se vysaje vysavačem. Sráženlivost po vyčištění je nepatrná a nepřesahuje 5%. Dbejte, aby nedošlo k promáčení koberce, které by mohlo způsobit zvlnění a změnu rozměrů. Po šamponování sušte koberec na rovné ploše. Po vyčištění koberce suchou pěnou doporučujeme nanést na vlasovou vrstvu avivážní prostředek s antistatickým účinkem, který sníží možnost sešlapání.
POKYNY K ÚDRŽBĚ ČISTÍCÍCH ZÓN
Četnost základní údržby čistící zóny vysátím výkonným vysavačem (pokud možno s klepací hlavou) a četnost čištění mokrou cestou lze stanovit až podle zatížení, kterému je zóna vystavena a je velmi individuální. Účinnost a komfortní vzhled čistící zóny mají přímou úměru s údržbou těchto zón.
UPOZORNĚNÍ
1. Preventivní opatření
Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čisticích rohoží před vchodem a čisticích zón ve vstupních částech objektů. Tyto čisticí zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.
2. Čištění po pokládce
Nově položenou podlahovou krytinu zbavte všech montážních zbytků a prachu zametením a důkladným vysátím. Vytřete podlahu za pomoci mopu a některého doporučeného čistícího přípravku např. CC-Dr. Schulz, Bona Care, Woca.
3. Běžné čištění
Pro pravidelné odstraňování nečistot použijte přípravky doporučené výrobcem k údržbě, např. CC-Dr.Schutz, Bona Care, Woca a podlahu důkladně vytřete. Používejte dobře vyždímané hadry nebo mopy. Mastné skvrny, rýhy od podpatků a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraňte neředěným roztokem čistícího přípravku. V tomto případě následně očistěte podlahu vlhkým (dobře vyždímaným) hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistícího přípravku.
4. Ošetřování
Vzhledem ke stupni zatížení doporučujeme v určitých časových intervalech základní čištění a ošetření povrchu podlahové krytiny. Ošetřovací cyklus závisí na stupni zatížení a může se orientačně řídit následujícími pokyny:
a) málo zatěžované podlahy (např. v bytových prostorách, kancelářích bez veřejného provozu atd.) podle potřeby každé tři měsíce
b) středně silně zatěžované podlahy (např. v chodbách, na schodech, v kancelářích s veřejným provozem) podle potřeby asi každé 2–3 týdny, silněji zatěžované prostory častěji
c) silně zatěžované podlahy (např. v restauracích, obchodech, obchodních domech, školách a na tanečních parketech) týdně, obzvláště silně zatěžované prostory častěji
1. Preventivní opatření
Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čisticích rohoží před vchodem a čisticích zón ve vstupních částech objektů. Tyto čisticí zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.
2. Běžné čištění
Pro pravidelné odstraňování nečistot použijte přípravky doporučené výrobcem k údržbě např. Dr. Schutz nebo Bona Care a podlahu důkladně vytřete. Používejte dobře vyždímané hadry nebo mopy, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Mastné skvrny, rýhy od podpatků a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraňte neředěným roztokem čistícího přípravku. V tomto případě následně očistěte podlahu vlhkým (dobře vyždímaným) hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistícího přípravku.
Ošetřovací cyklus závisí na stupni zatížení a může se orientačně řídit následujícími pokyny:
a) málo zatěžované podlahy (např. v bytových prostorách, kancelářích bez veřejného provozu atd.) podle potřeby každé tři měsíce,
b) středně silně zatěžované podlahy (např. v chodbách, na schodech, v kancelářích s veřejným provozem) podle potřeby asi každé 2–3 týdny, silněji zatěžované prostory častěji,
c) silně zatěžované podlahy (např. v restauracích, obchodech, obchodních domech, školách a na tanečních parketech) týdně, obzvláště silně zatěžované prostory častěji.
4. Všeobecná upozornění
Korkové podlahy by neměly nikdy být delší dobu vlhké nebo mokré, mohlo by totiž dojít ke změnám jejich tvaru (bobtnání) nebo k zašednutí. Při čištění je proto nutno neustále myslet na to, aby bylo prováděno pokud možno suchou cestou (mopem, smetákem nebo vysavačem) nebo pouze vlhkým mopem nebo dobře vyždímaným hadrem, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Nově položenou podlahu v prvních týdnech čistěte pouze nasucho, tzn. zametejte nebo vysávejte. Nohy nábytku podle možnosti opatřete filcovými podložkami a těžké kusy nábytku stěhujte velmi opatrně.
1. Preventivní opatření
Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čisticích rohoží před vchodem a čisticích zón ve vstupních částech objektů. Tyto čisticí zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.
2. Běžné čištění
Pro pravidelné odstraňování nečistot použijte přípravky doporučené výrobcem k údržbě, např. CC-Dr.Schutz, Bona Care, a podlahu důkladně vytřete. Používejte dobře vyždímané hadry nebo mopy, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Mastné skvrny, rýhy od podpatků a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraňte neředěným roztokem čistícího přípravku. V tomto případě následně očistěte podlahu vlhkým (dobře vyždímaným) hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistícího přípravku.
3. Ošetřování
Povrchová úprava na dřevěných podlahách podléhá podle stupně zatížení přirozenému otěru. Proto doporučujeme podlahy pravidelně ošetřovat např. přípravkem Bona Care, WOCA mýdlo na podlahu nebo CC-Dr.Schutz. Tyto polymerové disperze redukují otěr laku, ulehčují běžné denní čištění, oživují staré, opotřebované povrchy a propůjčují podlahám příjemný matný nebo hedvábně lesklý vzhled.
Ošetřovací cyklus závisí na stupni zatížení a může se orientačně řídit následujícími pokyny:
a) málo zatěžované podlahy (např. v bytových prostorách, kancelářích bez veřejného provozu atd.) podle potřeby každé tři měsíce,
b) středně silně zatěžované podlahy (např. v chodbách, na schodech, v kancelářích s veřejným provozem) podle potřeby asi každé 2–3 týdny, silněji zatěžované prostory častěji,
c) silně zatěžované podlahy (např. v restauracích, obchodech, obchodních domech, školách a na tanečních parketech) týdně, obzvláště silně zatěžované prostory častěji.
4. Všeobecná upozornění
Laminátové a dřevěné podlahy by neměly nikdy být delší dobu vlhké nebo mokré, mohlo by totiž dojít ke změnám jejich tvaru (bobtnání) nebo k zašednutí. Při čištění je proto nutno neustále myslet na to, aby bylo prováděno pokud možno suchou cestou (mopem, smetákem nebo vysavačem) nebo pouze vlhkým mopem nebo dobře vyždímaným hadrem, aby se na podlaze netvořily „loužičky“. Nově položené parkety v prvních týdnech čistěte pouze nasucho, tzn. zametejte nebo vysávejte. Nohy nábytku podle možnosti opatřete filcovými podložkami a těžké kusy nábytku stěhujte velmi opatrně.
Dřevěná a laminátová podlaha reaguje jako všechny dřevěné stavební díly na okolní podmínky (obzvláště na relativní vlhkost vzduchu) příslušnou změnou. Změna vlhkosti dřeva vede ke smršťování (při nízké vlhkosti) nebo bobtnání (při vysoké vlhkosti), a s tím jsou spojeny příslušné následky (např. tvorba spár). Aby se zamezilo těmto mimořádným změnám, je nutno myslet na to, že relativní vlhkost vzduchu se v prostorách s dřevěnou a laminátovou podlahou musí pohybovat celoročně mezi hodnotami 50 až 65 % při teplotě 20 °C. V případě potřeby je nutno prostor opatřit větracím, topícím nebo zvlhčovacím zařízením.
Pokud dojde používáním k opotřebení povrchu dřevěné podlahy, musí být povrch obroušen a znovu provedeno lakování. Na odolnost podlahoviny toto nemá ovšem žádný vliv.